NAZ MODA EVİ - GELİNLİK ve ABİYE

Konumunuz :ANASAYFA arrow MODA REHBERİ arrow Damatlık Seçimi
Damatlık Seçimi E-posta

 Göz kamaştırmak isteyen damat adaylarına. Çeşitli markaların smokin alternatiflerine göz atmadan karar vermeyin. Kaliteli kumaştan hazırlanmış klasik bir smokin takımın, yıllar boyu kullanılabilecegini de aklınızdan çıkarmayın. Düğün günü nasıl göründüğüne dair tek endişelenmesi gereken biz olmamalıyız, sevdiğimiz erkeğinde göz kamaştırmasını sağlamalıyız. Gelin adayları damat adayını yalnız bırakmayın. 

Sevgili damatlar ; kıyafet bakmadan önce yapmanız gerenler. 

Damatlık almadan veya yaptırmadan önce ilk karar vereceğiniz renk seçimi olmalı bu nedenle kıyafet öncelikle gelinliğin hangi renk olabileceği konusunda nişanlınızla fikir alış verişinde bulunun. Karar verilen gelinlik rengi sonucunda gerekirse gelinlikçinizden yardım isteyin, hangi renk damatlıklarla hoş görünebileceğini sorun. Unutmayın ki gelinlikciler bu konuda bilgili yardım almanızı tavsiye ediyoruz. 

Damat adayları alacağınız kıyafet , alacağınız diyorum çünkü kiralamanızı tavsiye etmiyorum, günümüz koşullarında piyasa rekabet içinde olduğundan fiyatlar her bütçeye göre bulunmakta. Alacağınız kıyafet modelini 2 ay öncesinden bakmaya başlayın kıyafet satan mağazaları gezin, gezerken yanınızda nişanlınız ile birlikte zevkine güvendiğiniz birkaç arkadaşınızı da götürün. Size en azından olayın heyecanıyla göremediğiniz kusurları üstünüzde nasıl durduğunu en önemlisi yakışmadığı zaman rahatlıkla “bu yakışmadı” diyebilecek fikir sahibi insanlar olsun. Sonradan pişman olmayın.   

Günümüz de birçok damatlik modelleri bulunmakta. Aldığınız kıyafeti sonradan da giyebilmelisiniz. Hangi mevsimde evleniyorsanız o mevsimin renk koşullarına göre, düğün mekanına göre seçiminizi yapın. Fiyatları dikkate alın, Kumaşları modelleri iyi inceleyin saatlerce üstünüzde olacak bunun öncesi de olmadığı için dikkatli olun yakışanı giyerken rahatlığınızı da düşünün. Modeller çeşitlidir şal yaka, kruvaze, tek, çift, üçlü, düğmelerle farklılık gösterir ceket ceplerinin farklı yerlerde olması modelleri fazlalaştırır. modellere bakarken firma kalıplarını da üzerinizde kontrol edip diğer mağazalarla karşılaştırın. Düğün günü normal günlerinizden farklı olduğundan daha özenli seçim yapmalı, o güne özel fark edilmelisiniz. Damatlıgınızın kişiliginize ve tarzına uyması gerektigini unutmayın.