NAZ MODA EVİ - GELİNLİK ve ABİYE

Konumunuz :ANASAYFA arrow MODA REHBERİ arrow Gelinler İçin Tavsiyeler
Gelinler İçin Tavsiyeler E-posta

 O güzel günde her şey adeta bembeyaz bir sayfanın habercisidir sonunda beyaz gelinlik birbirinden farklı imgelere dönüşür.. Sözlendiniz nişan yapıldı ve sıra geldi evliliğe kararınızı verdiniz tarih belirlendi. Bu kadar kolay zannetmeyin zahmetli bi o kadarda heyecanlı keyif verici seçime geldi sıra gelinliklerdeki fiyat farkı kumaşın kalitesi kullanılan süslü malzemeler ve tabi ki marifetli ellere göre gelinliklerde fiyat farkı ortaya çıkmaktadır.

Gelin adayları aylar öncesinden modellerini kafasında tasarlamaya başlar.Gelinliğinizi yaptırmayı düşünüyorsanız aylar öncesinden kafanızda yarattığınız modeli gelinlikçinize en ince ayrıntısına kadar anlatmalısınız. Gelinliğinizin rahatlığı modeliniz kadar önemli bütün bir gece oturup kalkarken dans ederken rahat olmalısınız ki ufak tefek sorunları ortadan kaldırmalısınız. Buna istinaden kuyruk boyunu özellikle ön kısmı ayağınıza paralel yaptırın..

Nikah gününe iki ay kala gelinliğinizi yaptırmaya başlayın. Gelinliğinizin başlangıç tarihi nikah gününden ne kadar önce başlanırsa çıkabilecek aksaklıkları gidermek o kadar kolay olur.

Provalara giderken yanınıza en az iki yada üç kişi olmalı zevkine inandığınız, dikkatli inceleme yapan arkadaş veya tecrübeli kişiler olmalı ki, kalabalık akraba grubuyla gidip dikkatinizin dağılmasına değişik fikirlerin ortaya atılması kısacası her kafadan bir ses çıkması gelinliğinizde hatalar oluşmasına sebep olacaktır.

Dergileri karıştırıp beğendiğiniz veya başka birinin üzerinde gördüğünüz modeller sizin üstünüzde güzel durmayabileceğini unutmamalısınız. Boyunuz, kilonuz, vücut yapınız da size yakışacak modeli belirlemede çok etkili. Bir başkasının üzerinde görüp beğendiğiniz modeli tıpatıp diktirmeye kalkmanız hayal kırıklığı yaratabilir. Bir örnek verelim; eğer fazla kilolarınız varsa birisinde görüp beğendiğiniz çok kabarık, fazla işlemeli bir gelinlik modeli sizi daha da kilolu gösterecektir.

Fikirlerinizi nasıl bir model istediğinizi gelinlikçinize veya asistanı ile iyice istişarede bulunup en uygun olanını aranızda konuşup kendinizi gelinlikçinizin maharetli ellerine bırakmalısınız. Unutmayın gelinlikçiniz size yol gösterecektir.Burada dikkat etmeniz gereken gelinliğinizin vücudunuzla bir bütün olmasıdır. Sadece modaya bağlı kalarak seçim yapmak da çok doğru değil. Bu kriterlerin hepsini birbiriyle bağdaştırarak bir seçim yapmak en mantıklısı. model hazırlanırken yapmanız gereken başka bir hususta sade bir nikah töreni için sade az boncuklu ve işlemelerle süslenen modelleri tercih etmeniz. iri yapılıysanız kabarık modellerden kaçının, iki parçalı ,bustiyerli hafif kabarık daha sade işlemeli modelleri tercih ediniz. Gelin adayları öncelikle aynada kendisine bakıp eksikliklerini ve fazlalıklarına dikkat etmeli fazla kilonuz var ise gelinlikçinizle konuştuktan sonra kendinize düzenli rejim uygulayın.

Modeller Askılı (dekolte), Kapalı ( tesettür ) olarak tercih ediliyor. Boncuk, İnci, Dantel, Güpür kullanılıyor ham ipek ,ipek tafta, Fransız kordone dantel, şantuk ziberlin gibi kumaşlar, işlemelerde ise svoroski, inciler, kristal gümüş kesmelerden oluşan taşlar kullanılıyor. 2006 nın modasında Hint işi metal işlemeli gelinliklerin yer alacağı belirtiliyor. Gelinliklerde boncuk lar, işlemeler ve taşların modası hiç geçmiyor. Gelinllik süslerin den biri olan dantel de bu yaz ve kış bolca karşımıza çıkacak. Özellikle gelinliklerin üst kısımlarında, omuzlarda ve duvaklarda dantel kullanımı bu dönem çok moda.

Sezonun gözde trendlerinden yere kadar uzanan duvaklarda da dantele sıkça rastlayacağız. Gelnlik eteginde ise genel eğilim çok kabarık olmayan modellerden yana. Etek içine tarlatan yerine tek kat tülden yapılmış bir destekleyici ve kabartıcı etek giymek, hem çok doğal hem de orta karar bir kabarıklık sağlıyor.

İnsanın fiziksel yapısı itibariyle iki özellik vardır zayıf gelin, kilolu gelin bunların haricinde her hangi bir özellik yoktur yorum yapılamaz sınıflandırılamaz. İkisi arasındaki tek fark kilolu geline kabarık modeli hiçbir modaevi tavsiye etmez zayıf geline de dar model. Boylarını kısa bulan gelin adayları için önerimiz önü V-kesimli bir model seçmeleri olacaktır. Bu şekilde boynunuzun yanı sıra vücudunuz da genel anlamda daha uzun görünecektir

Uzun boylulara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model çok yakışır
Boynu kısa gelin adayları için önerimiz saçlarını toplamaları olacaktır. Uzun boyunlular ise tam tersine saçlarını açık kullanmalıdırlar
Sırtının güzelliğine güvenen gelin adayları tabii ki sırtı bele kadar açık bir modeli seçmeliler. Kalın ya da çok ince kollular ise straplez gelinlikler yerine uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçmeliler.
Göbeğinden şikayetçi olanlar tercihlerini A-formlu gelinliklerden yana yapmalılar.
Küçük göğüslü ve dümdüz karınlılar ise düz kesimli bir model seçebilirler.

İnsan hangi kiloda ve yapıda olursa olsun karşısında tecrübeli modelist gelinlikçi olduktan sonra model kendiliğinden ortaya çıkar sizin ve yanınızdakilerin tek yapması gereken boncuğu danteli vs. hangi yoğunlukta istediğiniz nerelerde kullanılması önemli, gerisi gelinlikçinizin ellerine kalmış.Kumaş dünyanın en pahalı kumaşı olsun gelinlikçiniz düzgün dikemedikten sonra en kötü glnlik oluverir.


Modacılar sanat icra ediyorlar düğün gününün sizin için önemli olduğunu bildikleri için her istediklerinizi uygun kombinelerle yerine getireceklerdir.

Sitemizde reklamı olan modaevleri, özenle incelenip, araştırıldıktan, birebir ürünlerini gördükten sonra kendilerinden reklam almış bulunmaktayız.

Unutulmaması gerekenler:
 1. Gelinlik nikah gününe iki gün kala teslim edilmeli, en az iki ay önce ilk prova alınmalı.
 2. Provadan önce gelinlikiç çamaşır,ayakkabı,aksesuar mutlaka yanınızda olmalı.
 3. Formunuza özen gösterin son 15 gün kala aynı kiloda kalmaya özen gösterin.
 4. Düğün gecesi kuyruğunuzun aşırı uzun olması damat adayını ter içinde kalmasına, eteğinizi tutmaktan, hareket yapamadığını göreceksiniz.
 5. Satın aldığınız veya yaptırdığınız model kesinlikle sizin iç güzelliğinizi zevkinizi yansıtacaktır.Tepkiler sürekli modelinizde olacağı için çok özen göstermelisiniz.
 6. Aksesuarlarınız gelinlikle kombinelı olacağından seçimi dikkatli yapmalısınız.
 7. Modaevini seçmeden önce tavsiyelere kulak verin,ilk tanışmada gösterilen ilgi ve alakaya göre puan vermelisiniz.
 8. Yanınızdaki insanların zevkli insanlar olmasına özen gösterin.
 9. Hazır resim ve modellerin beğenmenize rağmen üstünüzde hoş durmama ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.
 10. Gelinliğiniz bir seferlik olduğundan çok özen gösterin sürekli tartışın.
 11. Provalarda huzurunuz yerinde ve rahat olun. Oldunuz gibi duruş ve pozisyonunuzu belirleyin.
 12. Gelinlikçinizin tavsiyelerine kulak verin.
 13. Provalar esnasında istediğiniz ilgiyi ve acele davranışları sezinlediğiniz anda bunu kişiye belirtin.
 14. Her provaya gittiğinizde duş yapın vücudun terlemeye müsait yerlerini temiz tutmaya çalışın.Tozdan uzak durun.
 15. Gelinliğinizi öyle güzel yaptırın ki Düğün gecesi sonrası, yapılan yorumları yani kıskananları çatlatın
 16. Gelinliğiniz içinde çekilen fotoğraflarınız ömür boyu kalacağı , evinizin en güzel yerinde ve en şık aksesuarları olacakları çocuklarınızın sizi güzellikler için de hatırlayacağı en güzel gelin siz olun..