NAZ MODA EVİ - GELİNLİK ve ABİYE

Konumunuz :ANASAYFA arrow MODA REHBERİ arrow Gelinlik Seçiminde Doğrular ve Yanlışlar
Gelinlik Seçiminde Doğrular ve Yanlışlar E-posta

 Gelinler, istedikleri modelleri giyemedikleri zaman hiç şüphesiz çok üzülürler. Önemli olan; bedeninizin kimliğini bilmeniz , kendinize uygun gelinliği seçmeniz ve sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterecek bir gelinliğe karar vermenizdir.Beden şekillerine göre gelinlikler hakkında doğru ve yanlış olan bilgiler kısaca şöyle özetlenebilir..

 1. Narin Yapılı

  Doğru olanı: Kılıf modeli veya "A" şeklindeki gelinlikler, size uygun olur. Bu modeller, sizin üzerinizde rahatsızlık vermeyecek bir şekilde duracaktır. Boyun çizgisi ile başlayan gelinlikler, narin beden yapınızla uyum sağlayacaktır.
  Yanlış olanı: Kabarık, hacimli gelinliklerden uzak durun. Bu modeller, sizi kaplamış gibi gözükür.
 2. Kemikli

  Doğru olanı: Kabarık gelinlikler, sizi bir balerin gibi gösterecektir. Bu model, tüm siluetinize uygun olacaktır. Kılıf modelleri de size uygundur.
  Yanlış olanı: Eğer köprücük kemiğinizin göze çarptığından şikayetçiyseniz; omuz üstü ince kumaşlardan sakının. Göğüs bölgeniz düz ve dışarı doğru ise; sert kumaşlardan sakının.
 3. Kilolu

  Doğru olanı: Şeritsiz kabarık gelinlikler, bedeninizin kilolu alt kısımlarını saklayacaktır. Üst bedeniniz, boyun modelleri ile beraber alt bedeninizle uyum sağlayacaktır.
  Yanlış olanı: "V" modelinden sakının. Bu model, sizin üzerinizde olumsuz yönde göze çarpar.
 4. Geniş Beden

  Doğru olanı: Omuzlarınızı gösterecek modeller, sizin için uygun. Uzun kollu gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Dar korseli gelinlikler, bedeninizin güçlü yapısını ortaya çıkaracaktır.
  Yanlış Olanı: Omuzlarınızı saklamanızı önermiyoruz. Bu ters etki yaratabilir. Eğer omuzlarınızı kapatan bir model seçerseniz; olduğunuzdan geniş gözükürsünüz.
 5. Büyük Göğüslü

  Doğru olanı: Üst bedeni çok fazla olmayacak şekilde dar ve yukarı doğru kesime sahip gelinlik modelini tercih etmeniz, yerinde olacaktır. Kısa kesimli yine üstü dar bir gelinlik modeli , dikkatleri üzerinize çekecektir.
  Yanlış olanı: Dikkatli olup çok açık bir gelinlik modelini seçmeyin. İnsanların yüzünüze bakmasını istiyorsanız gelinliğinizin çok dar olmamasına dikkat edin.
 6. Uzun Boylu

  Doğru olanı: Uzun boylu iseniz; her gelinlik modeli sizin için uygun olacaktır. "A" şeklinden, kabarık modellere kadar...Omzu açık modeller , sizin için uygundur.
  Yanlış olanı: Uzun kollu modellerden uzak durun. Yukarı kesime sahip gelinlikler, sizi olduğunuzdan uzun gösterebilir.
 7. Toplu

  Doğru olanı: Kraliyet ve kabarık modeller, size uygundur.
  Yanlış olanı: Kılıf modelleri ve düşük bedenli modeller, sizi çok toplu gösterir.
 8. Düşük Belli

  Doğru olanı: Prenses silueti, bedeninize tam oturur. Uzun etekli modelleri de tercih edebilirsiniz.
  Yanlış olanı: Kılıf modelleri size olmaz. Bedeninizi saran bu model ile dikkatleri üzerinize çekmiş olacaksınız.